Porovnání Palworld vs Pokémon: Již od dětství jsem miloval televizní seriál Pokémon a tak nějak jsem se tomuto kreslenému světu věnoval celkem dost. Velmi často mne pak mrzel fakt, že jako milovník počítačových her nemám dostatek her, například ze světa Pokémonů. Přiznám se, že přechod na konzole jakéhokoliv typu, jen kvůli tomuto světu v mém případě neplatilo a proto zpráva týkající se popularity čerstvě vydané hry Palworld mě ani trochu nepřekvapila. Spíše naopak! Vývojářská společnost Pocketpair tak trochu našla skulinku mezi vším, co tu chybělo a již zmiňované studio tak dalo hráčům pc her šanci, zahrát si možná skvělou hru, po které hráči po celém světě touží.
Porovnání Palworld vs Pokémon
Obrovský svět plných příšerek, systém craftingu, hra o přežití a vlastně i příjemná kreslená grafická stránka hry. Co se týče samotné hry, musím uznat, že po 5ti hodinách hraní Palworldu mne hra bavila a nápad využití zbraní u příšerek Pals byl a je geniální. Hra Palworld od Pocketpair je sice v poslední době zahalena kontroverzí, ale její vliv na nostalgii dlouholetých fanoušků Pokémonů je nepopiratelný. A vlastně i překvapivě si nová značka získala pozitivní zájem. Hráči tak dostali pod nos starší herní sérii, která dostala novou kreativní podobu a hlavně si jí mohou hráči zahrát v klidu doma na počítači.
Podobnost mezi světem Palworld vs Pokémon je jedním okem viditelná a nesměřujeme jen na podobnost samotných příšerek, ale i například na elementární afinitu, díky které rozpoznáváme silné a slabé stránky našich nových kamarádů. Jasně, tady se Palworld trochu mírně drží při zemi a nenabízí tak rozsáhlé kategorie nebo atributy jako v případě Pokémonů, ale do značné míry je rozpoznat, že i tento systém je velmi podobný staršímu světu a vlastně ani tento systém podobnosti mi nevadí. Co mi však přijde dosti podivné a zarážející je drtivá podobnost příšerek, jelikož vývojářská společnost Pocketpair při tvorbě vlastních příšerek pro Palworld, zvaných Pals, zřejmě a nejspíš okopírovala prvky nejednoho designu Pokémonů.
Tento fakt nedokázala překousnout ani společnost The Pokémon Company, která vydala prohlášení:
„Hodláme vyšetřit a přijmout vhodná opatření k řešení jakýchkoli činů, které porušují práva duševního vlastnictví související s Pokémony.“
Můj názor, který stejně není důležitý je po pěti hodinách hraní hry jasný. I v mém případě jsem doslova vnímal podobnost některých příšerek. To však nemění názor, že hra Palworld mě osobně baví a pevně věřím a doufám, že se celá situace co nejdříve vyjasní. Stejnému tématu se věnoval i herní magazin IGN a vlastně většina zahraničních magazínů. Pokud chcete vidět důkladnější porovnání, určitě navštivte jejich stránky Palworld vs Pokémon Comparison: Just How Similar Are the Designs?. Pojďme si v krátkosti ukázat pár zajímavých příšerek Pals a Pokémonů a posuďte sami.
Tvrzení o plagiátorství Palworld
Podívejte se například na Tweet od Erica Covingtona poukazují na přímé srovnání pomocí oblíbeného 3D softwaru Blender, poukazující na Pokémona Lycanroca a Direhowla od Palworldu.
Takuro Mizobe, generální ředitel společnosti Pocket Pair Inc., která vyvinula hru Palworld, pronesl nedávno na Twitteru zajímavou odpověď, která směřovala na všechny kritiky již zmiňované hry.
I když jsme obdrželi různé názory na hru Palworld, je důležité si uvědomit, že dohled nad všemi materiály se hrou Palworld je veden týmem, včetně mě. Nesu plnou zodpovědnost za všechny vyrobené materiály a ocenil bych, kdyby tyto komentáře vůči umělcům, kteří jsou zapojení do Palworld přestaly!
Takuro Mizobe, generální ředitel společnosti Pocket Pair Inc.