Jak může hráč CS:GO vydělat peníze?

CS:GO je jednou z nejpopulárnějších online kooperačních her moderní doby. Counter Strike se vlastně stal první hrou, která dokázala, že od roku 1999 se její mechanismy používají dodnes. Veškeré herní mechanismy, které vlastně nejsou složité uznávají hráči po celém světě. Obrovský comeback pak přinesla nová verze pod názvem CS:GO ( Counter Strike Global Offensive )

Není to tak dávno, co se do tohoto giganta opřel RIOT, který přinesl novinku ve světě online her Valorant, který se stal v moderní době nejhranější hrou a na platformě Twitch, měl Valorant obrovský úspěch. O tomto faktu také dokazují obrovské investice ze strany RIOT, které byly obrovské. I tak se CS:GO drží stále v žebříčku nejoblíbenějších her a to je jen dobře.

Značka Counter Strike působící na steamu tak může hráčům a fanouškům nabídnout celkem zajímavé příležitosti, jak si vydělat peníze.

Prodej CS:GO skinů (Selling Skins)

CS:GO merch pro opravdového hráče !

Tričko pro všechny, co čekárnám říkají lobby, sešívačku dobíjejí po každém použití a těsně před výplatou jedou eco roundy. Counter-Strike Global Offensive je herní fenomén, který přetrval desetiletí a pro všechny CSkaře tady máme černé tričko s lesklým logem hry a nášivkou Defuse Kitu na rukávu.

Mezi nejběžnější možností jak vydělat v CS:GO peníze je prodej itemů ve vašem inventáři. Nejčastějším prodejem bývají speciální online tržiště, kde jednoduše vložíte vaše skiny a potvrdíte předem vypočítaný obchod. V grafu pak vidíte kolik za dané skiny dostanete peněz a nesmí chybět ani výběr, kam vám peníze dorazí (Paypal, Bankovní převod atd).

Dalším nejčastějším systémem je prodej tzv. na vlastní noze. Můžete si vytvářet vlastní schémata či kombinace skinů, které nabízíte na internetu nebo v komunitě přímo hráčům. Buďte v tomto obchodování velice opatrní.

Často chce prodejce peníze zaslat jako zálohu předem. Mnohokrát jsem byl bohužel svědkem, že prodejce daný skin po platbě předem neposlal. Doporučujeme proto si založit například vlastní FB stránku nebo webovky, kde vám reální zákazníci mohou psát recenze o provedeném obchodu, který se reálně uskutečnil.

Díky těmto recenzím si vás hráči mohou prozkoumat a na základě spokojenosti s vámi potvrdí obchod. Tento systém patří mezi nejednoduší, protože hráč může mít po tisících hodin strávených na hře CS:GO mnoho zajímavých a unikátních CS:GO předmětů, které se vám budou lépe prodávat.

Velice vám doporučuje prozkoumávat informace a samotný trh předmětů například na Steamu nebo u konkurentů. Berte vždy na vědomí, že čím levnější skin nabídnete, tím rychleji vyděláte peníze! Někdo semnou nebude souhlasit, ale s vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že vždy za méně jsem viděl rychleji více! Díky zkoumání trhu můžete za v času vylepšit vaše ceny v ceníku unikátních předmětů.

Obchodujte s nejlepšímy skiny Counter Srike (CS:GO). CS Money pomáhá flexibilně pracovat s vašim inventářem.

Online soutěže v CS:GO

Mnoho hráčů si myslí, že turnaje a zápasy za peníze se odehrávají mimo domovy. To naštěstí není pravda a zkušení hráči, kteří si jsou svým skillem jisti, by se měli na 100% zúčastnit nějakého zápasu nebo turnaje.

Většina podobných zápasů v CS:GO jsou pořádány online. Mezi nejoblíbenější globální projekty jednoznačně doporučuji FACEIT nebo ESEA, kteří fungují ve světě online her jako organizátoři zápasů nebo turnajů.

Soutěže mají převážně různé herní režimy a formáty, podle toho, jakou hodnost máte anebo na základě vašeho rozhodnutí. Soutěže mohou být pořádány měsíčně někdy i denně a finanční ceny se liší na úrovni každého turnaje. Turnaje poté nabízejí různé režimy od 1vs1 až po kompetitivní zápasy pět proti pěti, kde zvítězí jen jeden tým! Režimů je opravdu mnoho a je jen na Vás, jaký si vyberete.

Coaching (Koučování)

Counter-Strike: Global Offensive je prostě online soutěžní hra, ve které vám jde hlavně o vítězství, vyhrané zápasy, sběr pěkných skinů nikoli naopak. To vše vám hra CS:GO nabídne jen pokud máte dovednosti, bez kterých to prostě nejde.


A pokud se řadíte mezi CS:GO profíky a veterány, můžete se podělit o své zkušenosti s nováčky a zároveň si můžete přivydělat celkem zajímavé peníze. Nikdy neberte tento přivýdělek jako hlavní příjem. Miliardářem se rozhodne nestanete. Vše berte s rozumnou myšlenkou někomu pomoci za nějaký finanční obnos. Pokud jste opravdu profesionální hráč, můžete poskytovat opravdové lekce CS:GO třeba i za hodinovou mzdu.

CS:GO živá vysílání (streamování)

Na tomto způsobu přivýdělku už vyhořelo několik hráčů a nebudu vám lhát, když vídám každý den několik streamovacích kanálu, na které se nedívají diváci. Tento způsob vydělávání peněz je snadný zároveň nejobtížnější. Streamerů je tolik, že je složité si u CS:GO získat nové publikum.
Přitom není nic jednoduššího, než si sednou k PC, zapnout streamovací program jako například OBS, Geforce ShadowPlay a jiné a začít ukazovat všem vlastní obsah.

Každý den přibývá 2-5 streamerů hrající hru CS:GO a jediné co na jejich profilu uvidíte je tlačítko k DONATE. Tento směšný postup hráčů se stal skoro trendem. Tento způsob je však špatný.

Vašim úkolem je hrát opravdu na vysoké úrovni, a hlavně musíme mít neuvěřitelné charisma, bez kterého to prostě nejde. Dalším způsobem je pak platit ostatním za reklamy, které by vám zajistily nějakou propagaci, ale ani to občas a prostě nestačí!

Berte nevědomí, že jediný Twitch vám nepřinese výdělky v podobě DONATE. Nebraňte se klidně i k menšímu publikum třeba na YouTube, GoodGame a momentálně i na platformě Facebook. Velice Vám poté mohu doporučit nějaký program, který dokáže streamovat na všech platformách současně. Populární je například Restream.

Tvorba obsahu

Pokud nejsi ostřílený profík, ale máš dostatek času rozhodně by směl přemýšlet nad obsahem. Existuje další a celkem jednoduchá aktivita, ve které se dá také přivydělat nějaká ta korunka do kapsičky. Vždy však počítej s tím, že vše má svůj čas.

Můžete vytvářet zajímavý CS:GO obsah: články, YouTube videa, různé prezentace nebo vlogy. Základním pilířem je například WordPress, který spadá pod webové redakční systémy zdarma. Můžeš tedy vytvořit vlastní webové stránky a psát zajímavé a jedinečné články. Vlastně se staneš redaktorem. Přitom způsobů monetizace je dostatek. Ať už se jedná o reklamy, dary, sponzorství, prodej značkového zboží na vlastním e-shopu a podobně.

Logicky na FB vytvořit vlastní stránku. Dalšími platformami můžeš využít YouTube, Instagram, Tiktok a další blogovací služby například od Google Bloggeru. Nejlepším řešením jsou stále webové stránky a přidávání zajímavého obsahu. Snížíte tak závislost na ostatních službách a k monetizaci vám pomůže například reklama od Google. Chce to čas a trpělivost, ale postupem času to dokážete!

Na e-shopem, ale i různých velkých projektech funguje například tzv. Affiliate marketing a nebo prodej obsahu na vaše stránky. Funguje to jednoduše. Například obchod zabývající se merchem ke hrám má své produkty. Přidáš je na své stránky pod vlastním ID v URL stránce. Po zakoupení tohoto produktu se vám naskytne například 20% tržby. Samozřejmě možností v marketingu je nespočet a nejlepší systém funguje na bázi obchodu ve hře CS:GO.  Znamená to, že opět bych se zaměřil na marketingové tahy týkající se této hry.

Esports v CS:GO

CS:GO je nejhranější online hrou ve světě Esportu a díky obrovské herní komunitě CS:GO nejhranější online hrou moderní doby.

CS:GO je nejhranější online hrou ve světě Esportu a díky obrovské herní komunitě CS:GO nejhranější online hrou moderní doby.

Posledním doporučení směřuje asi k těm nejlepším hráčům, kteří mají kuráž něco změnit  a mají opravdu, ale opravdu volného času. Skoro každý hráč, kterého znám sní o tom, že se jednou stane profesionálním hráčem a v ruce ponese tu slavnou trofej! Berte navědomí, že Esports není malá online soutěž. Tohle je doslova sláva, která vám zabere mnoho času i cestování po celém světě a hlavně velké peníze a svobodu.

Většinou Esportové organizace a společnosti platí veškeré náklady spojené s přípravou, cestováním, stravováním a podobně. Tohle všechno, když zabalíte do jednoho balíčku a stanete se hráčem Esportu, dokážete být koučem, trenérem a tvůrce toho nejlepšího obsahu proč? Odpověď je velice jednoduchá: Každý Vás začne znát a popularita je největším základem v celém pilíři.

Závěr mého článku Jak vydělat peníze v CS:GO?

Counter-Strike: Global Offensive může být vašim koníčkem, zároveň vás může i život a přinést Vám slávu, bohatství, menší výdělky. To vše jen pokud zvolíte správný přístup a nebudete tlačit na pilu. Dopadnete jinak přesně tak, jak ten streamer, který si dá do popisku Paypal odkaz na DONATE a čeká pouze na peníze. Bez práce nejsou koláče. Nezapomínejte na to vytvářet poutavý obsah, který bude v Counter Strike komunitě použitelný a následně se ho pokuste zpeněžit.  Dávejte si pozor i na zápory. To vše, co jsem Vám dnes napsal je hezké, ale můžete přijít o dost hezčích věcí jako je láska, vlastní život anebo kamarádství. Vše si důkladně předem promyslete a nezapomínejte na to Jak vydělat peníze na internetu.

Vyjádřete svůj názor!

0 0

4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.