Top 25 nejlepších her pro rok 2022

Jaké videohry pro jednoho hráče byste si měli zahrát v roce 2022, než se na trh dostanou všechny nadcházející verze? Pevně věříme, že herních titulů tu máme hodně a vybrat ty nejlepší by trvalo velmi dlouho a náš seznam toho nejlepšího by byl dlouhý. Proto si myslím, že top 25 her by vám mohl stačit. 

Velice nás v redakci RH těší, že například nově vydané Indie hry začínají být více oblíbené v herní komunitě a pro redaktory se tak rozšiřuje sběr dat, kde hledat.

Je to už hektický rok (máme na mysli události v herním světě) a už existuje spousta fantastických PC her pro jednoho hráče, které vyšly letos nebo dříve. Koneckonců, mnozí z nás mají rádi své soukromé herní sezení a neexistují lepší tituly, které by ocenily příběh a herní mechanismy.

Následující seznam 25 nejlepších PC her pro jednoho hráče v roce 2022 bude zahrnovat všechny druhy žánrů a stylů, ale všechny shromážděné tituly jsou vynikající na hraní samostatně. Mějte na paměti, že velká část z nich je k dispozici v různých předplatitelských službách počítačových her.

25. Cyberpunk 2077

Po vydání této nejočekávanější hry roku přišlo velké zklamání a horda kritiky, ze všech stran. Věřte nám zatím neházejte Cyberpunk někam do koše, protože tu máme stále solidní a příběhově propracované cyberpunkové dobrodružství, kde nás čekají zajímavé postavy s uspokojivou herní hratelností. Jelikož od vydání hry Cyberpunk bylo vydáné mnoho opravných patchů, neměli byste mít strach o samotný zážitek. Za nás je Cyberpunk 2077 stále jasnou volbou ve světě Open World her!

24. Halo: Infinite

Legendární série se dočkala dalšího skvělého dílu. Halo: Infinite je tím, čím by nová hra ve známé franšíze měla být: trocha nových mechanik, vylepšená grafika a skvělý příběh ve známém balení, které přesto působí jako zbrusu nové. Návrat Master Chiefa nemůže být o nic lepší. 

23. Crusader Kings III

Předpokládejme, že znáte předchozí hry ze série od Paradox Development Studio. V tom případě víte, co můžete očekávat: masivní strategii, která vám umožní vést královskou dynastii po několik generací. Je to středověk; bez ohledu na to, jak se věci vyvíjejí, nezapomeňte se dobře postarat o svou rodinu. V opačném případě by se k vám mohla otočit zády.

22. Assassin's Creed Valhalla

V této sérii jsme viděli mnoho herních titulů, takže proč je Valhalla tak skvělá? Pokračuje v trendu RPG, který jsme viděli v Odyssey a Origins, přesto je to ještě lepší. Úkoly jsou konečně složitější než pouhé „zabij / následuj toho chlapa“ a svět je plný poutavých aktivit, které je třeba dělat. Vikingové museli vést opravdu fascinující životy. Valhalla nás doslova pohltila svým otevřeným a propracovaným Světem. Jasně tu a tam se něco pochází, ale vzhledem k tak obrovské hře jako je Valhalla to ani nepoznáte!

21. LEGO Star Wars Skywalker Saga

LEGO Star Wars Skywalker Saga vyšel v nedávné době a zasloužil si krásných 75 % na Metacritic. Je tedy jasné, že vývojáři od TT Games odvetli dobrou práci. Ať už jste zapálený fanoušek do filmové série Star Wars nebo Lego Světa, hra LEGO Star Wars Skywalker Saga si Vás prostě získá svým humorem a hratelností. I tak nám 75 % přijde strašně málo! Skvělá práce

20. Star Wars Jedi: Fallen Order

Byla by velká škoda, kdybychom v tomto seznamu skvělých her zmínily pouze Lego ve slavné podobě Star Wars, a proto nás omluvte ale v nedávné době vydaná hra pod titulem Star Wars Jedi: Fallen Order je prostě úžasnou hrou, která nabídne otevřený svět, skvělé grafické zpracování a v celku povedený systém RPG. Občas nad tímto titulem zapíská překvapením i Lara Croft ze hry Tomb Raider a není se čemu divit. Nová Sága ze Světa Skywalker je prostě dokonalou hrou Star Wars Světa!

19. LOST ARK

Izometrické bezplatné MMO od Smilegate bylo konečně spuštěno na západních serverech, s laskavým svolením Amazon Game Studios, a okamžitě překonalo rekordy hráčů CS:GO a Dota 2 na Steamu. Je pravda, že k tomuto číslu mohou přispívat rozsáhlé fronty na některých serverech Lost Ark, ale když už jste tam, má Lost Ark ohromné množství obsahu, do kterého se mohou fanoušci MMO zapojit.

Vždy se rádi kocháme novým bojovým systémem a otevřeným světem v Lost Ark, který je dobře vyvážený. Vlastně i každá postava má své vlastní prvky a stavby a tím pádem výběr postavu opravdu ovlivní celkový styl hraní. Velmi schvalujeme desighn  hry a vlastně každého dungeonu, který je vždy odlišný od ostatních.

18. Polda 7 - Návrat Pankráce je tu!

Polda 7 logicky nepatří mezi nejlepší hry Světa, ale Polda 7 je jasným návratem do historie a opět se tak vrátí půvabný soukromý detektiv Pankrác, aby vyšetřit zajímavý případ, při kterém při výskytu mimozemšťanů zmizí lidem šaty. Tady nehledejte otevřený svět ani střílení emzáků a už vůbec tu nenajdete démony. Jako vždy vás vtáhne do příběhu humor, odpočinek a Relax. Opět jsem rád, že jsem se vrátil do dob, kdy jsem hrával Ve stínu Havrana, první díly Poldy a dalších her s 90 let. Pankráci děkujeme!

17. Horizon Zero Dawn

Bylo nám představeno mnoho vizí, jak bude budoucnost vypadat, a tahle je skutečně fascinující. Ovládáte Aloy, lovkyni, která se snaží přijít na to, proč je všude kolem tolik zvířecích strojů a přitom přežít v tomto drsném prostředí. Je to TPP adventura s některými RPG prvky, které jsou do směsi vrženy, díky čemuž je děsivý koncept budoucnosti docela zábavný.

16. Dishonored 2

Pokud jste měli možnost si zahrát v prvním díle Dishonored za vraha Corva nebo císařovny Emily, budete pokračovat v ději 15 let po událostech. Dishonored 2 je stále úžasnou hrou orientovanou na stealth akci, která disponuje zlodějskými prvky v FPP zážitku. Můžete se těšit na více cest, kterými se vaše mise může ubírat, větší arsenál a perfektní příběh!

15. Yakuza Like A Dragon

Yakuza Like A Dragon se oproti sourozenců změnil snad ve všech aspektech, které jste doposud znali. Takže ve skutečnosti už to není Tokio a už to není ani Kazuma Kiryu, kterého jste znali. Změnil se bojový systém, který se přepracoval na systém tažení. Těšit se můžete například na minihru, která vám připomene minulé díly.

Kromě toho je to to, co hráči na této franšíze milují; budou tam vážné momenty a mimořádné postavy, ale hra se nevyhýbá ani bizarním prvkům. Existuje například minihra na motokárách, která vás přiměje vzpomenout si na konkrétní japonskou herní sérii.

14. Resident Evil 2 a Resident Evil 3 Remake

Žánrově definující mistrovské dílo Resident Evil 2 a Resident Evil 3 Nemesis se vrací, od základů kompletně přestavěné pro hlubší vypravěčský zážitek. Resident Evil 2 a Resident Evil 3 s využitím patentovaného RE enginu společnosti Capcom nabízí nový pohled na klasickou hororovou ságu o přežití s ​​dechberoucím realistickým obrazem, úchvatným zvukem, který vás pohltí, novou kameru přes rameno a modernizované ovládání nad herními režimy z originální hry

Ve hře Resident Evil  se vrací klasická akce, napínavé prozkoumávání a řešení hádanek, které definovaly sérii Resident Evil. Hráči se připojí k policejnímu nováčkovi Leonu Kennedymu a vysokoškolské studentce Claire Redfieldové, které spojuje katastrofální propuknutí v Raccoon City, které proměnilo jeho obyvatelstvo ve smrtící zombie. Leon i Claire mají své vlastní samostatné hratelné kampaně, které hráčům umožňují vidět příběh z perspektivy obou postav. Osud těchto dvou fanouškovských oblíbených postav je v rukou hráčů, protože spolupracují, aby přežili a dostali se na dno toho, co stojí za děsivým útokem na město.

Jill Valentine je jedním z posledních zbývajících lidí v Raccoon City, kteří byli svědky zvěrstev, které Umbrella předváděla. Aby ji zastavil, Umbrella vypustí jejich ultimátní tajnou zbraň; Nemesis! A právě Resident Evil 3 byl nejočekávanější hrou roku právě kvůli zmiňovanému Nemesis. Ve hře nechybí ani Resident Evil Resistance, novou online hru pro více hráčů 1 vs 4 odehrávající se ve vesmíru Resident Evil, kde čtyři přeživší stojí proti zlověstnému Mastermindovi.

13. Project Zomboid

Project Zomboid je sandboxovou hrou s otevřeným světem a vlastně i koncem zamořený zombiemi. Vaše jediná otázka bude, jak přežít anebo jak zemřu! Tahle hra nemá s nikým slitování a rozhodně jí doporučujeme všem! Ve městech Muldraugh a West Point musí přeživší rabovat domy, budovat obranu a dělat vše pro to, aby den za dnem oddálili svou nevyhnutelnou smrt. Žádná pomoc nepřichází – jejich další přežití závisí na jejich vlastní mazanosti, štěstí a schopnosti vyhnout se neúnavné hordě. Project Zomboid v nás zanechal zvláštní pocity ze hraní hry. Dokonce jsem často přemýšlel co dělat dál a za nás má hra tolika prvků a aspektů, že si jí musíte zahrát i vy!

12. FORZA HORIZON 5

Forza Horizon 5 vás vrhne do zatím největší mapy v celé sérii Horizon, která je založená na fiktivním Mexiku, které vypadá úžasně a k tomu přidejme mnoho zajímavých scén a vlastně i dokonalého meteorologického systému, který vás absolutně uchvátí detaily. Čeká vás spousta závodů pro více hráčů a plno miniher napříč městy, plážemi, ale i například džunglí. Nesmí chybět ani kampaň pro jednoho hráče.

11. Mass Effect Legendary Edition

Legenda je jen jedna! Jedna osoba stojí mezi lidstvem a největší hrozbou, která se šíří celou galaxií. Když zmiňuji Legenda, myslím tím doslova Legenda! Prožijte znovu příběh nejslavnějšího hrdiny všech dob. Velitele Sheparda ve vysoce uznávané trilogii Mass Effect s Mass Effect™ Legendary Edition. Legendary Edition Vám přinese základní obsah pro jednoho hráče, více jak 40 DLC včetně promo zbraní, brnění a různých balíčků, a to vše vypadá úžasně zabalené v rozlišení 4K Ultra HD. Znovu tak zažijme společně bohatý příběh a detailně propracovaný vesmír.

10. Mass Effect: Andromeda

Mass Effect přináší další pokračování, které po vydání získalo nespočet kritiky, a tak vlastně přišlo velké zklamání, a hlavně naděje pro všechny hatery se konečně do někoho opřít a obout! Legenda se jen tak nenechala a Mass Effect v dalším podtitulu Andromeda zapracovala na hře a přinesla mnoho oprav, které hru naštěstí vrátila na své místo. I přes veškerou kritiku, která je na internetu my v redakci Ráj Hráče nesouhlasíme!

Mass Effect™: Andromeda zavede hráče do galaxie Andromeda, daleko za Mléčnou dráhu. Tam povedete boj o nový domov na nepřátelském území jako Pathfinder – vůdce vojensky vycvičených průzkumníků. Toto je příběh další kapitoly lidstva a vaše rozhodnutí v průběhu hry nakonec určí přežití lidstva. Čeká vás zatím největší Svět v sérii Mass Effect a k tomu přidejte i neuvěřitelný příběh, který pohltí každého milovníka galaktického světa a vesmíru. Děkujeme Bioware!!!!!! Kam až jste schopní zajít pro ochranu lidstva? Tohle je váš úkol a vaše mise. Prožijte epická vesmírná místa a zažijte nepředstavitelné dobrodružství. Tohle je Mass Effect: Andromeda

9. FOOTBALL MANAGER 2022

Snad každý fanoušek fotbalu si jednou za čas přeje ovládnout vlastní tým snů. Stát se tím hlavním šéfem a zažít, jak ty miliardy létají okny. Nejnovější a zatím neporazitelný fotbalový manažer pokračuje ve svém tempu a představuje pokračování FOOTBALL MANAGER 2022, který nabídne nové animace, nový systém schůzek, nové taktiky, statistiky. Každopádně vás čeká realistická simulace, která přináší opravdu fotbalový zážitek na hřišti.

8. Total War Warhammer 3

Skoro zahájení roku 2022 přineslo vyvrcholení a nejočekávanější strategie je tu! Total War spojená s podtitulem Warhammer, patří mezi nejoblíbenější série všech dob. Vlastně tady těžko bude Warhammer hledat konkurenci. Čeká vás nejlepší kampaň všech dob pro jednoho hráče. Total War Warhammer 3 je excelentním epilogem celé trilogie a místo v top nejlepších strategických her si rozhodně zaslouží.

7. DYING LIGHT 2

Hlavní hrdina Aiden, jakožto poutník za hranicemi města hledá svou ztracenou sestru a pro úspěch v této misi potřebuje pomocníky z frakce Villedora. Dlouho očekávané pokračování této zombie apokalypsy je tu! DYING LIGHT 2 je kooperativní hrou od Techland, která se odehrává ve městě Villedor, kde na vás čeká otevřený svět, a hlavně hordy zombie! Pohodlně se usaďte a vychutnejte si tuhle zombie řežbu!

6. ELDEN RING

Kdybych měl rozepisovat hru, která navazuje na hry typu Dark Souls, tak bych tu byl dlouho. Tahle fantasy hra pod názvem Elden Ring s nádechem soulovek prostě a jednoduše nezklame. Elden Ring je nové fantasy akční RPG a tvým úkolem je stát se Lordem v Zemi. Čeká tě obrovský a rozsáhlý svět plný vzrušení. Elden Ring nabízí zajímavý průzkum, plné radosti z objevování nových lokalit, nepřátel apod. Mezi tvorbu vlastního vzhledu patří i různé kombinace zbraní, brnění a hlavně magie, které není nikdy dost. Samozřejmě svou postavu můžete rozvíjet podle svého herního stylu. Ať žije Epický svět plné překvapení!

5. Martha Is Dead

Máte rádi temné koutky a psychologické thrillery? Tento příběh odehrávající se v Itálii v roce 1944 vás rozhodně nenechá v klidu spát. Martha Is Dead stírá hranice mezi realitou, pověrami a tragédie války. Mezi stále rostoucím konfliktem se nalezne utopená žena, která se jmenuje Martha. Sestra Giulia, je mladou dcerou německého vojáka a musí se vypořádat ze všemi traumaty a následky vraždy svého dvojčete Marthy. Těšit se můžete na zahalené tajemství plné zvratů.

4. Red Dead Redemption 2

Nejnovější verze od Rockstar Games byla okamžitě po vydání hitem. Red Dead Redemption 2 je strhující westernovka sledující Arthura Morgana a jeho gang, jak se snaží přežít na Divokém západě jako psanci na útěku. Hra je však mnohem víc než jen to. Příběh a hratelnost vás vtáhne do epické hry plné zajímavých scén a neuvěřitelného příběhu

Ať už se ztrácíte v příběhu, dokončujete každý vedlejší úkol až k jeho závěru, nebo se jen sbližujete se svým koněm, RDR2 je jednou z těch her, do kterých se můžete snadno ponořit 50+ hodin a stále máte co dělat. Hratelnost je hvězdná a grafika nádherná.

3. METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN

Ne nadarmo si pamatuji začátky herní série ještě na konzoli, kdy jsem poprvé okusil Metal Gear Solid 1 a později druhé pokračování. V té době se snad psala historie příběhových her, jelikož lepší hru jste mohli těžko hledat. A i když Snake stárne jako víno, stejně jako Geralt, rozhodl jsem se tohoto ďábla do seznamu těch nejlepších her přidat také!

Konami před pár lety oznámilo novou kapitolu pod názvem Phantom Pain. Těšit se můžete na špičkovou technologii, která v té době byla k dispozici pod enginem Fox Engine, která hráčům nabídla prvotřídní herní zážitek poháněn taktickou svobodou v open world světě. Devět let po událostech Ground Zeroes a pádu hlavní základny se slavný Snake alias Big Boss probouzí z devítiletého kómatu. V dějinách se píše rok 1984 a v pozadí běží studená válka. Fenomenální Snake zakládá novou armádu a zahajuje tak úžasné dobrodružství a příběh!

2. The Witcher 3: Wild Hunt

Rozhodně tu není třeba představovat tohle Zaklínačské dobrodružství slavného Geralta a ani vlastně The Witcher 3 nepatří mezi nejnovější hry roku 2022.  Slavný Geralt a vlastně i The Witcher 3: Wild Hunt stárnou jako kvalitní víno a čím starší je samotná hra, tím je lepší! Jedná se stále o nejpůsobější hru světa, která kdy byla vytvořená a každá hra s open world světem by mohla jen závidět. Tady se nebavíme o nejlepší hře roku! Tady je namístě zmínit, že tu máme zatím nejlepší videohru všech dob a prostě jedním slovem Witcher!

1. God of War

God of War od Santa Monica Studios konečně dorazil na PC a my si konečně můžeme prorazit cestu hrdiny přes Midgard s hlavním hrdinou (stejnojmenným God of War) Kratosem a jeho synem Atreem. Během své cesty napříč rozsáhlým otevřeným světem hry se dvojice setkává a bojuje s různými epickými severskými legendami a bohy. Tady není moc co dodávat… Absolutně epický zážitek při hrání hry vám dokáže nabídnout opravdu jen Kratos a jeho neuvěřitelná výprava, která vás pohltí grafickým zpracováním, tak vlastně vším, na co se zrovna kouknete. Všechno je špičkově propracované a dokonalé!

Karetní hru God of War

God of War: Karetní hra je kooperativní hra pro 1–4 hráče, kteří ovládají postavy ze známé videohry a putují napříč scénami složenými z karet, ve kterých musí překonat unikátní výzvy.

Vyjádřete svůj názor!

0 0

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.