Resident Evil Village a Elden Ring se prodalo 6,1 a 13,4 milionů kopií

Resident Evil přidal do svého triumfu nový díl, který změnil celkovou hratelnost a posunul novou sérii na nový lvl. Po dlouhé době byl viděl v roce 2021 Resident Evil, tak jak ho neznáme. Tentokrát pod názvem Village.

Na druhou stranu několik měsíců později přichází dlouho očekáváná japonská hra Elden Ring ze studia FromSoftware, která okamžitě sbírá několik ocenění a stává se skoro nejhranější hrou.

Resident Evil Village – Prodáno 6,1 milionů kousků !

 

Resident Evil Village je hororová hra pro přežití z roku 2021 vyvinutá a publikovaná společností Capcom. Jedná se o pokračování Resident Evil 7: Biohazard. Hráči ovládají Ethana Winterse, který pátrá po své unesené dceři ve vesnici plné mutantních stvoření.

Původní datum vydání7. května 2021
SérieResident Evil
VývojářCapcom
Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Series S, Microsoft Windows, Google Stadia
OceněníThe Game Award za najlepší herecký výkon
VydavateléCapcom, Capcom U.S.A., Inc.

Elden Ring Prodáno 13,4 milionů kopií

Elden Ring je japonská videohra s otevřeným světem z žánru tzv. soulsovek. Vyvinulo ji videoherní studio FromSoftware a vydala ji společnost Bandai Namco Entertainment pro Microsoft Windows, Xbox Series X a Series S, PlayStation 5, Xbox One a PlayStation 4 dne 25. února 2022.

Původní datum vydání25. února 2022
VývojářFrom Software
OceněníThe Game Award za nejočekávanější hru
PlatformyPlayStation 4, Xbox Series X a Series S, Xbox One, PlayStation 5, Microsoft Windows

Informace o prodeji Resident Evil a Elden Ring

Capcom oznámil, že Resident Evil Village se celosvětově prodalo 6,1 milionu kopií na všech platformách. Podobně společnost Bandai Namco odhalila, že k březnu 2022 dodala 13,4 milionů kopií Elden Ring.

Vzhledem k tomu, že tyto prodejní údaje pro Elden Ring nejsou aktuální, můžeme předpokládat, že jeho celkové prodeje jsou vyšší. Můžeme také předpokládat, vzhledem k jeho tabulkám/výsledkům na Steamu, že se hra na PC dobře prodávala.

Capcom také odhalil, že Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin se celosvětově prodalo 1,5 milionu kusů na Nintendo Switch i PC.

A konečně, když už jsme u prodejních čísel, Stardew Valley prodalo 20 milionů kopií. Podle ConcernedApe se PC verze prodalo 13 milionů kopií (což je více než polovina celkových prodejů).

Vyjádřete svůj názor!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.