Red Dead Redemption 2 čeština – Jak si vede?

O českém překladu ke hře Red Dead Redemption 2 jsem vám psal nějaký ten pátek nazpět, když jsme představovali čtenářům český překlad do hry pod názvem Moje čeština. Jelikož uběhl nějaký ten pátek a nás velice mrzí že jsme zveřejnili pouze jednu verzi českého překladu do RDR 2, rozhodli jsme se vše napravit a poukázat na stav a samotný průběh češtin.

Pokud jste zapálení do samotné hry RDR 2 a čekáte na dokončení překladu, tak víte že českých překladů tu máme několik. A tak se nám zvrtla internetová hádka o to, která čeština si zaslouží větší pozornost. Nenechte se však vtáhnout do jakékoliv zbytečné záporné diskuse, jelikož obě češtiny do hry, které vám dnes představíme jsou něčím výjimečné a je jen na vás ke které se přikláníte právě vy.

Lokalizace má za sebou mnoho úspěšných překladu do her

Lokalizace má za sebou úspěšné překlady do her jako Mass Effect Andromeda, GTA 5, Resident Evil 3, Shadow of the Tomb Raider anebo Spellforce 3 a nyní se vrhla do překladu hry Red Dead Redemption 2. Je tedy jasné a na místě musíme podotknout, že vývoj a samotný průběh češtin do tak rozsáhlých her jsou vždy velice časově náročné a hráči si tak musí několik měsíců na dokončení daného českého překladu prostě a jednoduše počkat.

Na druhou stranu je vždy překlad stoprocentní a profesionální a například český překlad do Andromedy měl neuvěřitelný úspěch. Přestože menší projekt od Moje čeština je o krok napřed, tak vřele doporučujeme si na finální verzi češtiny do Red Dead Redemption 2 počkat.

Tým lokalizace pracuje tedy na celém překladu samotné hry a my se již nemůžeme dočkat. Momentální překlad je hotov na 73 procent k 09.05.2022.

Moje Čeština se chlubí překladem i na konzolích!

Pro někoho amatérský přístup a pro někoho revoluce mezi překlady. Kdybych měl psát celý postup a vznik tohoto českého překladu, byl bych tu velice dlouho a rozhodně nebude na místě, když si přečtete blog autora, který celý příběh a postup češtiny do Red Dead Redemption 2 popisuje.

Proto vám princip popíšu velice zjednodušeně. Jedná se o aplikaci, která dokáže v pozadí hry rozpoznat titulky které následně přepracuje do českého jazyka. Velkou výhodou je že RDR 2 – Moje čeština funguje i na konzolích a za nás v redakci se jedná o opravdu skvělý nápad a doufáme že autor projektu bude i nadále pracovat na jiných hrách a postupem času posune svůj projekt na vyšší lvl.

Zde je celý překlad hotov a připraven tak pro hráče a fanoušky do hry. Bohužel český překlad od Moje čeština má několik háčků. Češtinu do hry musíte instalovat ručně. Samotný překlad je tvořen robotem, tudíž ne vždy se dostaví stoprocentní kvalita překladu a ve hře jsou přeloženy pouze titulky. Nicméně si podle nás tento projekt zaslouží menší pozornost.

Vyjádřete svůj názor!

0 0

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.