Rok 2025 se nezadržitelně blíží a s ním i očekávané vydání Grand Theft Auto 6. Fanoušci po celém světě netrpělivě vyhlížejí každý nový detail o této hře, která má potenciál přepsat dějiny herního průmyslu. Nicméně, jedna otázka visí ve vzduchu jako Damoklův meč: Stihne Rockstar Games svůj ambiciózní plán, nebo se dočkáme odkladu?
Odloží se nadcházející GTA 6 na rok 2026?
Bývalý technický ředitel Rockstar Games, Obbe Vermeij, nedávno rozvířil vody svými komentáři na Twitteru. I když zdůraznil, že nemá žádné interní informace, poukázal na zajímavou paralelu s minulostí. Rozhodnutí odložit vydání GTA 4 bylo učiněno pouhé čtyři měsíce před původním datem. Pokud by Rockstar uplatnil stejnou strategii i u nového GTA, osud hry by se mohl rozhodnout až v květnu 2025.
Vermeij dále podotýká, že Rockstar si je dobře vědom obrovského potenciálu NEJNOVĚJŠÍHO POKRAČOVÁNÍ. Podle nás může nejnovější přírůstek vydělat miliardy dolarů po mnoho let, možná i dekádu. Studio si proto nemůže dovolit žádné kompromisy a nebude hru vydávat, dokud nebude stoprocentně spokojené s jejím stavem.
V tuto chvíli zůstává situace nejasná. Rockstar Games oficiálně potvrdil vydání na podzim 2025, ale Vermeijova slova naznačují, že bychom se neměli ukvapit s oslavami. Je možné, že si na další díl této legendární série budeme muset počkat o něco déle.
Na druhou stranu, odklad nemusí být nutně špatná zpráva. Pokud to znamená, že dostaneme propracovanější a kvalitnější hru, pak to čekání určitě stojí za to. Koneckonců, kdo by nechtěl strávit stovky hodin ve světě Grand Theft Auto 6, který bude ještě větší, detailnější a zábavnější než kdy dřív?
Zatímco čekáme na oficiální vyjádření Rockstar Games, můžeme jen spekulovat a doufat, že se GTA 6 dostane do našich rukou co nejdříve. Ať už to bude v roce 2025 nebo později, jedno je jisté: tato hra má potenciál změnit herní průmysl a my se už nemůžeme dočkat, až se do ní ponoříme.
Další velká otázka koluje mezi českými hráči budoucí hry. Bude nové GTÁČKO mít neoficiální český překlad a kdo ho vytvoří jako první? Odpověď je podle nás jednoduchá. V RH si myslíme, že prvotní překlad můžeme očekávat během 48 hodin po vydání plné verze pro PC v AI verzi a následně budou probíhat nějaké editace. Nicméně nemůžeme ani zde spekulovat. Nicméně už dnes víme, že situaci napjatě sledují i překladatelské týmy, kteří netrpělivě sledují nejnovější informace o hře.